Proste, łatwe i przyjemne. Tak można określić przepis na sukces video w komunikacji marketingowej. Gdy otrzymamy do wyboru przeczytanie prezentacji lub obejrzenie videoporadnika na ten sam temat, wybór wydaje się oczywisty. Wzrusza, bawi, uczy, ale video ma jeszcze tę przewagę, że idealnie sprawdza się, gdy chcemy „od kuchni” zaprezentować sposób wykonania, mówiąc tym samym do widzów Just do it (albo Yes, you can!).

Dobór formatu video, a cel komunikacji

Video wtedy będzie najskuteczniejsze, jeśli będzie odpowiadało na potrzeby odbiorców. Dlatego przed zrobieniem video, należy odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań?

 1. Kto jest odbiorcą? To zweryfikuje nam język, którego będziemy używać czy stopień trudności zagadnienia.
 2. Jaki jest cel video? Czy chcemy widza nauczyć korzystania z naszego produktu, czy chcemy pochwalić się technologią, której nie ma konkurencja, czy chcemy pokazać naszą firmę jako najlepszego pracodawcę.
 3. Gdzie będzie publikowany? Czy ma to być wizytówka podczas targów i spotkań handlowych, czy docierać do fachowców jako tutorial, a może sprzedawać wprost wasze produkty czy usługi.

Gdy już poznamy odpowiedzi, będziemy bliżej celu jakim jest ustalenie jak dokładnie powinno wyglądać nasze video. I tu należy przejść do formatów video, które są najpopularniejsze w video contencie.

 • TUTORIALE, czy videoprzewodniki, które pokazują jak wykonać określoną czynność krok po kroku. Doskonale sprawdzają się zarówno w tematach kulinarnych, gdy chcemy pokazać jak potrwa została przygotowana, jak i np. wnętrzarskich.

Na potwierdzenie przykłady naszych realizacji:

Carpaccio z buraka z kozim serem

Coś lekkiego i zdrowego na kolację? 😋🥗Sprawdźcie, co dla Was zgotowaliśmy wraz z Marcinem Zakrzewskim, szefem kuchni Pałac Mortęgi Hotel & SPA ! ————‼️Bądzcie czujni, bo przygotowaliśmy dla Was więcej takich pyszności‼️

Opublikowany przez OCTIM – od 1965 Wtorek, 5 listopada 2019

 

Od deski do deski – DigiFloors | Jawor-Parkiet

💡A gdyby tak jeszcze przed ułożeniem podłogi, móc zobaczyć jak ona wygląda w Twoim pomieszczeniu?👀😀 Pomoże Ci w tym DigiFloors Jawor-Parkiet. To specjalne urządzenie wyposażone w sensor🌡️, umożliwiające właśnie taką wizualizację.🎨 Zobacz jak to działa!🎥

Opublikowany przez Jawor-Parkiet Poniedziałek, 13 stycznia 2020

 

 • Testymonial, znany pod niechlubnym pseudonimem „gadającej głowy”. Ale! to wcale nie musi być nudny film zaczynający się „Jesteśmy liderem”. To wciąż świetny sposób, aby zareklamować swoje produkty czy usługi. Może się sprawdzić jako wizytówka na stronie internetowej lub jako video otwierające czy powitalne na YouTube.:

Oto przykład:

Pokoje na start – z miłości do nieruchomości

Ten film może zmienić twoje życie, jak podnajem nieruchomości zmieniło nasze😊 ✅Jeśli szukasz dobrego pomysłu na biznes, ✅chcesz mieć czas dla siebie i rodziny, ✅czujesz potencjał nieruchomości,👉 ZAPISZ SIĘ na szkolenie "Pokoje na start" i zarabiaj na podnajmie: https://pokojenastart.pl/szkolenia/

Opublikowany przez Podnajem – Pokoje na start Środa, 19 czerwca 2019

 

Jak możemy pomóc Twojej firmie stworzyć ciekawe video?

Możemy zająć się całym procesem tworzenia – od koncepcji do publikacji:

 1. Ustalamy cel, aby treść odpowiadała potrzebom odbiorców
 2. Opracowujemy scenariusze, aby było jasne kto i co ma powiedzieć
 3. Koordynujemy produkcję z ekipą video – od koncepcji, przygotowania planu i wsparcie w trakcie kręcenia
 4. Dbamy o look aktorów, dobieramy lektorów, robimy tłumaczenia napisów
 5. Czuwamy nad efektem finalnym – zgłaszamy uwagi i nadzorujemy proces postprodukcji
 6. Publikujemy tam, gdzie film ma szansę zdobyć największą widownię.

Skontaktuj się z nami! Chętnie coś zmontujemy:)

Mail: k.kazula@wordsmith.pl

Tel. 691-478-333

Porozmawiaj z nami