Wsppraca JP i Expom 951x675

Współpraca Jawor-Parkiet z Expom S.A.

Każdy z klientów Wordsmith PR ma inne potrzeby, lecz dzięki dobrej znajomości ich oczekiwań, czasami możemy pomóc zaspokoić je u dwóch firm jednocześnie. Tak było w przypadku Jawor-Parkiet i Expom S.A., które zmagały się z problemem niedoboru pracowników.

Choć w województwie warmińsko-mazurskim stopa bezrobocia w pierwszym kwartale 2016 r. sięgała 16,5 %[1], to znalezienie stałych pracowników wcale nie jest takie łatwe. Przedsiębiorcy najchętniej poszukują osób, które zostaną z nimi na lata i z zaangażowaniem będą pracowały na sukces firmy, jednak potencjalni pracownicy bardzo często mieszkają w dużej odległości od przedsiębiorstw i życie w rozłące z rodziną jest dla nich problemem. Aby rozwiązać kłopot obu firm Wordsmith PR skoordynował podpisanie porozumienia, które zakłada współpracę między tymi przedsiębiorstwami i sprowadzenie do powiatu nowomiejskiego całych rodzin pracowników.

Nasza współpraca opiera się na prostym spostrzeżeniu, że w firmie Expom S.A. najczęściej pracują mężczyźni, a w Jawor-Parkiet na kadrę głównie składają się kobiety. Postanowiliśmy zachęcić nawzajem naszych pracowników, aby sprowadzali członków swoich rodzin – żony, mężów, braci czy siostry – którzy mogliby podjąć pracę w zaprzyjaźnionym przedsiębiorstwie. Dzięki temu całe rodziny mogą żyć i pracować w jednym miejscu – tłumaczy kierownik Jawor-Parkiet, Janusz Gawiński.

Nietypowe porozumienie spotkało się z zainteresowaniem mediów, które wskazywały, że przedsiębiorstwa rzadko decydują się zamienić rywalizację na współpracę.

O całym projekcie można poczytać m.in. na:

[1] Urząd Statystyczny w Olsztynie, http://olsztyn.stat.gov.pl/files/gfx/olsztyn/pl/defaultstronaopisowa/1322/3/1/infografika_bezrobocie_i_kw_2016.pdf