31

Wina ze świata w Warszawie

IV Wine Expo Poland za nami. W warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym w ostatni weekend października zagościli producenci win z całej Europy. Branżowa debata ekspercka, seminaria i spotkania biznesowe przyciągnęły zarówno profesjonalistów, jak i pasjonatów wina.
Podczas debaty otwierającej targi „Wino. Czy w tej branży się przelewa?”, eksperci zgodnie ocenili, że polski rynek win się dynamicznie rozwija. Liczba winnic rośnie (2000 r. – 24, 2018 r. – 431), produkujemy wina, które znajdują swoich odbiorców. Warunki klimatyczne pozwalają zaś na to, aby wzbogacać ofertę o nowe produkty – np. polskie prosecco, szampana, czy brandy.
W piątkowy wieczór odbyła się gala wręczenia nagród w międzynarodowym konkursie win Wine Expo Poland AWARDS. – Jury profesjonalne uhonorowało 54 wina, natomiast konsumenci – 17. W 12 przypadkach te same wina zyskały uznanie obu grup jurorów. Podczas tegorocznych obrad jury usłyszałem, że wśród zgłoszonych do konkursu win były naprawdę perły, wina potężne – mówi Dario Squarzanti, dyrektor targów.
Zobacz, jak przebiegały obrady jury Wine Expo Poland AWARDS
Podczas dwóch dni targów goście mieli możliwość wziąć udział w licznych seminariach i warsztatach. Główną atrakcję dla profesjonalistów stanowiła Masterclass „Wina z Chorwacji”, oraz seminaria „Wina z Afryki Południowej” i „Tokaj – mniej znana historia”. Duże zainteresowanie gości wzbudził warsztat z degustacją pt.: „Jak zostać znawcą wina w 60 minut? Czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć na temat wina, ale baliście się zapytać”. Nowością podczas Wine Expo Poland było spotkanie z polskim producentem wina w winnicy Saint Vincent, podczas którego można było poznać sekrety produkcji wina w Polsce
Dwa dni targów minęły bardzo szybko. Chcemy wierzyć, że będą ważne dla tych, którzy odwiedzili je, by rozwinąć, czy ożywić biznes, ale także dla tych, którzy chcą być świadomymi konsumentami.
Nasza agencja podczas targów była odpowiedzialna za współpracę medialną, obecność w mediach społecznościowych, współpracę z blogerami. Wspieraliśmy klienta w koordynacji wydarzeń towarzyszących oraz budowaniu contentu na stronie internetowej.
Jesteś zainteresowany promocją marki z branży wina lub spożywczej? Sprawdź naszą ofertę 🙂