4

Kręci nas video

Proste, łatwe i przyjemne. Tak można określić przepis na sukces video w komunikacji marketingowej. Gdy otrzymamy do wyboru przeczytanie prezentacji lub obejrzenie videoporadnika na ten sam temat, wybór wydaje się oczywisty. Wzrusza, bawi, uczy, ale video ma jeszcze tę przewagę, że idealnie sprawdza się, gdy chcemy „od kuchni” zaprezentować sposób wykonania, mówiąc tym samym do widzów Just do it (albo Yes, you can!).

Dobór formatu video, a cel komunikacji

Video wtedy będzie najskuteczniejsze, jeśli będzie odpowiadało na potrzeby odbiorców. Dlatego przed zrobieniem video, należy odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań?

 1. Kto jest odbiorcą? To zweryfikuje nam język, którego będziemy używać czy stopień trudności zagadnienia.
 2. Jaki jest cel video? Czy chcemy widza nauczyć korzystania z naszego produktu, czy chcemy pochwalić się technologią, której nie ma konkurencja, czy chcemy pokazać naszą firmę jako najlepszego pracodawcę.
 3. Gdzie będzie publikowany? Czy ma to być wizytówka podczas targów i spotkań handlowych, czy docierać do fachowców jako tutorial, a może sprzedawać wprost wasze produkty czy usługi.

Gdy już poznamy odpowiedzi, będziemy bliżej celu jakim jest ustalenie jak dokładnie powinno wyglądać nasze video. I tu należy przejść do formatów video, które są najpopularniejsze w video contencie.

 • TUTORIALE, czy videoprzewodniki, które pokazują jak wykonać określoną czynność krok po kroku. Doskonale sprawdzają się zarówno w tematach kulinarnych, gdy chcemy pokazać jak potrwa została przygotowana, jak i np. wnętrzarskich.

Na potwierdzenie przykłady naszych realizacji:

 

 • Testymonial, znany pod niechlubnym pseudonimem „gadającej głowy”. Ale! to wcale nie musi być nudny film zaczynający się „Jesteśmy liderem”. To wciąż świetny sposób, aby zareklamować swoje produkty czy usługi. Może się sprawdzić jako wizytówka na stronie internetowej lub jako video otwierające czy powitalne na YouTube.:

Oto przykład:

 

Jak możemy pomóc Twojej firmie stworzyć ciekawe video?

Możemy zająć się całym procesem tworzenia – od koncepcji do publikacji:

 1. Ustalamy cel, aby treść odpowiadała potrzebom odbiorców
 2. Opracowujemy scenariusze, aby było jasne kto i co ma powiedzieć
 3. Koordynujemy produkcję z ekipą video – od koncepcji, przygotowania planu i wsparcie w trakcie kręcenia
 4. Dbamy o look aktorów, dobieramy lektorów, robimy tłumaczenia napisów
 5. Czuwamy nad efektem finalnym – zgłaszamy uwagi i nadzorujemy proces postprodukcji
 6. Publikujemy tam, gdzie film ma szansę zdobyć największą widownię.

Skontaktuj się z nami! Chętnie coś zmontujemy:)

Mail: k.kazula@wordsmith.pl

Tel. 691-478-333