x0J2A1645 1080x675.jpg.pagespeed.ic. 8JmL e5kR

Efekty medialne Fundacji Świętego Mikołaja

Grudzień to jak wiadomo ważny miesiąc w kalendarzu Świętego Mikołaja. Ten był szczególny z uwagi na współpracę Fundacji z  radiową Trójką i galę Solidarna Szkoła. Skalę tej aktywności pokazują liczby publikacji medialnych. Jak wynika z monitoringu firmy Press-Service w grudniu ukazało się 120 publikacji.

Nasza agencja miała zaszczyt organizować najważniejsze, coroczne wydarzenie Fundacji Świętego Mikołaja, tzn. Galę Solidarnej Szkoły. Uroczystość odbyła się 6 grudnia w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP – Agaty Kornhauser-Dudy. Fundacja Świętego Mikołaja wyróżniła placówki, które wykazały się największym społecznym zaangażowaniem oraz zaprezentowała najnowsze wyniki badań dot. roli stypendiów w dostępie do edukacji w Polsce (Kantar Millward Brown).

Największą część publikacji (58) stanowią treści w internecie. Są to strony ogólnoinformacyjne, ale sporo też regionalnych, co bardzo cieszy ze względu na dotarcie do lokalnych społeczności. Radiowe wyniki (48) medialne zdominowało Polskie Radio.  Wszystkie zmonitorowane audycje radiowe związane są z licytacjami i reportażami z udziałem stypendystów fundacji. Dzięki współpracy z Trójką, fundacja pojawiała się zarówno w trakcie licytacji, jak i w licznych zapowiedziach, relacjach i audycjach poświęconych działalności fundacji. W grudniu ukazało się również 12 publikacji prasowych, głównie w lokalnych tytułach poświęconych okolicznym szkołom wyróżnionym tytułem Solidarnej Szkoły.